

Дренажды құбыр d160
Ішінара перфорациясы бар екі қабатты дренажды құбыр SN 8 160 мм
Дренажды құбырлар гофрленген перфорацияланған құбырлар болып табылады, олардың қабырғалары қатайтылған және гофр шұңқырында орналасқан көптеген ұтымды ұсақ тесіктер бар. Қаттылықтар құбырдың бүкіл ұзындығы бойынша топырақ қысымын біркелкі бөлуге мүмкіндік береді. Құбырдың бүкіл ұзындығы бойынша оңтайлы орналасқан арнайы профильді саңылаулардың көп болуы учаскеден артық суды тез жинауға, ағызуға және ағызуға ықпал етеді. Тиімді дренаж жер асты суларының үйдің іргетасына жоғары көтерілуіне жол бермейді, ғимаратты жоғары ылғалдылыққа, көгеруге және мұздануға байланысты зақымданудан қорғайды. Егер дренаж жылдың суық мезгілінде жұмыс істеуі қажет болса, оны топырақтың қату тереңдігінен асатын жерге қою керек.
Дренажды құбырларды төсеу бойынша ҰСЫНЫСТАР.
Дренаж жүйесінің тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін дұрысын таңдау қажет:
- құбырдың диаметрі (құрғатылатын алаңға байланысты);
- құбыр түрі (геотекстильмен, геотекстильсіз);
- құбырлардың салыну тереңдігі;
- құбырлардың еңкею бұрышы
Геотекстильді құбырлар әдетте құмды және аралас топырақтарда қолданылады, ал ірі түйіршікті топырақтарда геотекстильсіз құбырды пайдалануға болады. Әдетте, тереңдігі 0,8 - 1,8 м болатын арнайы қазылған траншеяларға биіктігі шамамен 15 - 20 см ірі құм мен қиыршық тас қабаты құйылады, ол мұқият тығыздалады. Түбі бойынша ордың ені құбырдың сыртқы диаметріне плюс 30 - 40 см-ге тең. Траншеяның түбінде қатты кесектер, тастар, құрылыс қалдықтары болмауы керек, олар төселген құбырдың астыңғы қабырғасын итеріп жіберуі мүмкін. Құрылыс нормалары бойынша дренаждық құбырдың дренаждық ұңғымаға немесе табиғи су ағынына қарай ең аз еңісі болып табылады:
- сазды және сазды топырақтарда 1 қума метрге 3 мм;
- құмды топырақтарда 1 қума метрге 5 мм.
Көбінесе іс жүзінде судың жақсы ағуы үшін 1 метрге 10 мм еңіс жасалады, ал су ағынының жылдамдығы жоғары болмауы керек (1 м/с артық емес).
ҚОЛДАНЫЛУ САЛАСЫ:
- ғимараттар мен құрылыстарды жер асты суларының басуынан қорғау;
- спорт алаңдарында дренаждық жүйелерді ұйымдастыру (футбол алаңдары, гольф алаңдары);
- автомобиль жолдары, жаяу жүргіншілер жолдары төсемдерінің шайылуын болдырмау үшін;
- егістіктерден, егістік жерлерден, бау-бақша және саяжай учаскелерінен жерасты, жаңбыр және тасқын суларын бұру;
- көгалдарды орналастыру;
- саяжайлар мен коттедждер аумағын жайластыру;
Дренажды құбырлардың АРТЫҚШЫЛЫҚТАРЫ:
- физикалық және химиялық әсерлерге (коррозияға) төзімділік;
- төзімділік (50 жылдан астам);
- тасымалдауға оңай;
- монтаждау оңай;
- төмен баға;
- пайдаланудың кең температуралық диапазоны;
| Сипаттамалары | |
| бұйымның түрі | сүзгісіз дренажды құбыр |
| диаметрі | 160 мм |
| құбыр түрі | гофрленген екі қабатты |
| құбырдың ұзындығы | 6 метр |
| сақиналық қаттылық сыныбы SN | 8 |
| сыртқы диаметрі | 160 мм |
| ішкі диаметрі | 136 мм |
| перфорация түрі | ішінара |
| сүзгі түрі | сүзгі жоқ |
| материалдың түрі | пластикалық ПНД |
| қаптама түрі | кесінділер |
| құбырдың түсі | сыртқы қара / ішкі ақ |
| монтаждау кезіндегі тереңдік | 8 метрге дейін |
| Негізгі | |
|---|---|
| Ішкі диаметрі | 136 мм |
| Сыртқы диаметрі | 160 мм |
| Құбырдың көлденең қимасы | Дөңгелек |
| Құбыр материалының түрі | Полиэтилен |
| Түсі | Қара |
- Бағасы: 2 450 ₸/метр бойы

